Jau nuo seniausių laikų buvo naudojami laivai kroviniams gabenti. Iki šių dienų pasaulinėje prekyboje didžiausia dalis krovinių, matuojamų tonomis tenka Jūrų transportui.
Jūrų transportas yra ekonomiškiausias krovinio pervežimo būdas, gabenant juos tarp žemynų. Patogi Klaipėdos uosto padėtis suteikia galimybę turėti idealius jūrų kelius su visu pasauliu. Neribotos jūrų kelių perspektyvos užtikriną saugų ir pigų ne tik keleivių, bet ir krovinių transportavimą. Krovinių gabenimas jūrų transportu pasižymi mažais transportavimo kaštais, dideliu našumu, nenutrūkstamu judėjimu visą parą. Jūrų keliais dažniausiai yra vežami dideli, negabaritiniai kroviniai, pavojingos medžiagos, taip užtikrinant saugumą nevežant per miestų teritorijas bei kroviniai nereikalaujantys greito pristatymo, kadangi plaukimas užtrunka gan ilgai.
Krovinius gabenant jūrų transportu yra naudojami įvairios paskirties ir tipų laivai:
Krovininiai laivai sudaro pagrindinę jūrų laivyno dalį. Jais gabenami žemės ūkio produktai, maisto produktai, pašarai, kietasis mineralinis kuras, metalo gaminiai, trąšos, chemikalai, konteineriai.
Krovininiai laivai pasižymi didele keliamąja galia bei greičiu. Kroviniai laivai dar yra klasifikuojami į universalius ir specializuotus. Universalūs laivai sudaro pagrindinę transporto laivyno dalį. Specializuotais laivais yra transportuojami konteinervežiai, tanklaiviai, miškovežiai.